Camp Half-Blood Rpg

Tanrılar ve onların çocuklarının macerasına siz de katılın!

AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Perilerle Anlaşmalı, Kolay Olacak Mı?

YazarMesaj
Mercedes Loreille
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu

MesajKonu: Perilerle Anlaşmalı, Kolay Olacak Mı?   Cuma Tem. 02, 2010 7:34 pm

Mercedes ve Gabrielle, demi-god bina görevleri duyrulduktan sonra hemen Zeus'un eskiden sevgilisi olan, dolayısıyla yakından tanıdıkları Penthesilea'ya koştular. Perinin onları sevdiğini biliyor, bu nedenle hiç de kolay olmayan görevlerine onunla başlamak istiyorlardı. Su perileri her ne kadar sürüp giden savaştan dolayı saldırganlıklarını korusalarda, Penthesilea'nın onları dinleyeceğini ve hak vereceklerini düşünüyorlardı. Su perilerinin yaşadıkları yer olan Nymph kayalıklarına geldiklerinde, duraksadılar. Burası çok,çok tehlikeli olabiliyordu çünkü. Mercedes Penthesilea'nın onu duyacağını bildiğinden seslendi. Gabrielle'le birbirlerine baktılar bir an. '' Penthesilea? ''

Gabrielle Rewean
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu

MesajKonu: Geri: Perilerle Anlaşmalı, Kolay Olacak Mı?   C.tesi Tem. 03, 2010 6:11 am

Penthesilea’nın bizi dinleyeceğine eminim. Sürekli, omuzlarıma dökülen saçlarımı bir yana itip hafiften kaşlarımı çatarak bunları diyordum kendi kendime. Evet, içimde ki bir ses, ya da aslında iki sesten biri başarılı olacağımı söylerken bir diğer ses ise asla başaramayacağımı söylüyordu. Bunun neden olduğunu çözümlemek istiyordum, aynı zamanda da kurtulmak. Ama ne zaman başıma bir olay açılsa veya bunun gibi önemli bir görevde olsam ya da tamamen saçma günlük bir olayı yaşarken bu iki his içimde birbiriyle boğuşuyor, bana bir şeyler anlatmaya çalışıyorlardı. Her zamanki gibi benlik hisler diye geçiştiriyordum elbette. Bu sadece aşırı baskı sonucu beynimin geliştirdiği bir tür karşılık silahıydı o kadar, evet. Ayrıca bu hisleri – ya da her neyse – önemseyemeyecek kadar önemli bir iş üzerindeydim. Daha doğrusu, annemden sonra bu hayatta en çok değer verdiğim insanlardan biri olan kişiyle beraber bu önemli işin üzerindeydik. Her binaya bir görev verilmiş, verilir verilmezde aynı düşünceleri paylaştığımızdan emin olduğum tek kişiyle beraber belki biraz macera için belki de içgüdülerimizin bizden istekleri doğrultusunda yola koyulmuştuk. Tek bir görevimiz vardı; savaş için perilerle anlaşmak. Belki çok basit görünüyordu ama aslında en önemli görevlerden birine sahiptik. Aslında Poseidon çocukları gibi devlerin peşinden gitmeyeceğime o kadar çok seviniyordum ki! Yine de bazı hırçın perilere karşı çok dikkatli olmamız gerektiğini güzeller güzeli üvey kardeşim ve ben çok iyi biliyorduk neyse ki. Bunu düşündüğümüzde, aklımıza tek bir isim geliyordu; Penthesilea. Onunla konuşmak diğer perilerle konuşmaktan daha kolay olacaktı, en azından bunu tahmin edebiliyordum. Ama sonucun ne olacağı hakkında en ufak bir fikrim dahi yoktu. Evet, bu güzel su perisi eskiden bir tanecik babacığımızın (!) – öyk – sevgilisiydi ve bu yüzden en azından onu diğerlerinden daha iyi tanıyorduk. Ayrıca diğer perilere bakacak olursak bizi sevdiği de bir gerçek sayılırdı aslında. Hem de o çok zeki bir periydi, gerçekleri görmesi ve bize hak vermesi çok kısa sürecek gibi geliyordu bana. Gerçekler ne ki? Bir an neden bunu yaptığımı düşündüm, neden yardım ettiğimi. Bu sadece macera amaçlı diyip geçilecek bir şey değildi ki, belki de hayatımızı tehlikeye atıyorduk. Baş tanrı olan Zeus’un yani bize babalık yapmayan ortaya öylece bırakan biricik babamızın tahtını korumak için mi? Bunun için ona o kadar öfkeliydim ki, yardım etmek şurada kalsın diğer cepheye geçmek bile bazen aklıma geliyordu. Ama diğer cephenin de ne olduğu belliydi. Hades ve Kronos… Peh! Onların tarafında olacağıma kendimi Tartarus’a atarım. Ayrıca ne zaman babama yardım etmek istemediğimi düşünsem aklıma bazı anılar geliyordu. Ne olduklarını çıkaramıyordum ama içimden bir his onun beni sürekli izlediğini ve sevdiğini söylüyordu. Bu yüzden kader beni nereye çekiştirirse oraya gitmeyi düşünüyordum çünkü ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu.
Sonunda Nymph kayalıklarına sağ salim gelmiştik ama yolda karşılaştığımız bazı canavarlarla uğraşmaktan şuan görüntümüzün pekiyi olmadığını düşünmeden edemiyordum. Tabii şuan nasıl göründüğümüzle ilgilenemeyecek kadar meşguldük. Burasının çok tehlikeli olduğunu duymuştum ama bunu duymamış olsam bile şuandan itibaren iyi bir yer olmadığını anlayabiliyordum çünkü etraftan tuhaf bir his beynimin içine giriyor, bana kötü şeylerin haberini veriyordu sanki. Ürkütücüydü burası, ürkmemek imkânsızdı. Güzel periyi bulmak için kendimi çevreyi izlemekten alı koymak hiç istemiyordum. Her an bir şeylerin yandan veya arkadan fırlayacağını düşündüğüm için tüm dikkatimi etrafa vermiştim ve kılıcımı her an kullanmak için hazır bekletiyordum. Gözlerimi, Mercedes’in güzel gözlerine diktiğimde onunda bazı şeylerden şüphelenip hazır beklediğini anlayabilmiştim. Onunla yeteneklerimizi kullanmadan bile iletişime geçebiliyorduk. Evet, ikimizin de akıl okuma yeteneği vardı ama uzun zamandır birlikte olmamızın bize sağladığı bir avantajda mimiklerimizden dahi her hissettiğimizi ve düşündüğümüzü anlayabiliyorduk şıp diye. Mercedes’in o melodik tatlı sesini duyduğumda bakışlarımı onun tarafına çevirmiş, bir yandan da bir şey saldırmasını bekler gibi kulaklarımı etrafa dikkat kestirmiştim. “Penthesilea?” Diye seslendi Mercedes. Güzel perinin bizi dinlemesini ve hak vermesini o kadar çok istiyordum ki, bir an içimden dua ederken buldum kendimi. Kime dua ediyordum? Babama mı? Bir an şaşırdıysam da dikkatimi geri topladım ve birazdan geleceğini bildiğim perinin bize destek vermesi için içimden her ne geliyorsa yaptım ama bir daha dua edecek kadar dikkatimin bozulacağını sanmıyordum.

Perilerle Anlaşmalı, Kolay Olacak Mı?
1 sayfadaki 1 sayfası